Log in
inloggen bij
Hulp bij wachtwoord
Geen account?
shop word lid
Home / Artikelen

"Samen maken we Rotterdam mooier"

Een interview met Andrea Harteveld van Woonstad Rotterdam - 23 december 2025

Aan het Middellandplein in Rotterdam wordt door Jansen Huybregts Projecten volop gewerkt aan een ingrijpend renovatie- en transformatieproject. Andrea Harteveld is hierbij betrokken als projectmanager Vastgoedontwikkeling bij woningcorporatie Woonstad Rotterdam. We spraken haar over haar werk, het belang van samenwerking met Jansen Huybregts en de impact op de stad.

Rotterdam elke dag een stukje mooier maken

Andrea is al meer dan tien jaar thuis in Rotterdam, letterlijk en figuurlijk. Als projectmanager Vastgoedontwikkeling bij Woonstad is ze verantwoordelijk voor verschillende woningbouwprojecten: van renovaties tot transformaties en sloop-nieuwbouw. Andrea vertelt over haar werk: “Ik ben betrokken vanaf de eerste planvorming tot aan de uiteindelijke oplevering. Wat ik mooi vind aan mijn werk, is dat ik echt iets kan betekenen voor de stad waarin ik zelf ook woon. Elk project draagt bij aan een mooier en leefbaarder Rotterdam.”
Woonstad Rotterdam is de grootste woningcorporaties van Rotterdam. De organisatie biedt ruim 100.000 Rotterdammers een thuis. “Onze missie is: samenbouwen aan een fijn leven in Rotterdam, voor nu en later.” 

Project Middellandplein: van onder tot boven vernieuwd

Een goed voorbeeld van deze missie is het project aan het Middellandplein. De bestaande bebouwing had te maken met funderingsproblemen. “De panden hadden technische mankementen waaronder scheurvorming en scheefstand.” legt Andrea uit.

Woonstad besloot de fundering aan te pakken. Dat bood meteen de kans om het hele blok te verbeteren:

  • 7 woningen toevoegen; zodat Woonstad meer bewoners een thuis kan bieden,
  • Energieprestaties verbeteren; lagere energiekosten voor onze bewoners,
  • Veiligheid verbeteren; zodat het prettiger wonen is,
  • De bedrijfsruimten aanpakken; zodat deze weer aantrekkelijk zijn voor ondernemers.

Volledige bericht lezen?

Het volledige item is gratis beschikbaar voor onze leden.
Nog geen lid? meld u aan bij ons netwerk.

Reacties

Andrea Harteveld
x Met het invullen van dit formulier geef je Renda en relaties toestemming om je informatie toe te sturen over producten, dienstverlening en gerelateerde zaken. Akkoord
Renda ©2025. All rights reserved.

Deze website maakt gebruik van cookies. Meer informatie AccepterenWeigeren