Ruim 40 procent van de corporatiebestuurders verdient meer dan de norm die binnen de sector is afgesproken. Vooral bestuurders van de kleine en van de zeer grote corporaties verdienen boven de norm. Dit blijkt uit cijfers die de NOS heeft opgevraagd. Minister Spies (BZK) zegt maatregelen te nemen om de salarissen aan banden te leggen.
De minister doet dit door een wettelijke regeling waarbij ze bestuurders van kleine corporaties aan een maximum salaris kan binden. “Nu is de verhouding tussen wat een bestuurder verdient en de omvang van de corporatie vaak zoek. In de huidige beloningscode van de sector is wel een staffel opgenomen, maar die is voor meerdere interpretaties uitlegbaar en werkt daarom niet goed. Daar moet deze regeling verandering in brengen”, zegt Spies in een toelichting.
Op dit moment zijn er niet veel manieren om veelverdieners aan te pakken. Als de Tweede Kamer instemt, gaat vanaf 1 januari 2013 de Wet Normering Topinkomens in voor topfunctionarissen in de (semi-)publieke sector. Daaronder vallen ook de woningcorporaties. De nieuwe wet maakt het alleen mogelijk om bestuurders aan te pakken die de maximale salarisgrens overschrijden. Spies wil nu gaan regelen dat er ook een salarisplafond komt voor de bestuurders van kleine corporaties die verhoudingsgewijs te veel verdienen.
De NOS heeft onderzoek gedaan naar de salarissen van corporatiebestuurders. Daartoe heeft de NOS de geanonimiseerde salarisgegevens van alle 756 bestuurders gekoppeld aan andere openbare documenten, en heeft een toepassing gemaakt om te kijken hoeveel bestuurders van corporaties verdienen. De cijfers zijn van toepassing op 2010.
Lees het volledige artikel van de NOS en gebruik de salarismodule voor elke willekeurige corporatie.
Bron: NOS
Reacties