Log in
inloggen bij Renda
Hulp bij wachtwoord
Geen account?
shop word lid
Home / Content / Nieuws

Provincie Gelderland stelt zich voor

7 februari 2025

Met ons cluster Energietransitie gebouwde omgeving zet de provincie Gelderland zich in om de verduurzaming van bestaande woningen in Gelderland te ondersteunen en aan te jagen. Zij sluiten aan als partner aan bij Renda. Wij stellen de provincie Gelderland graag voor aan het Renda netwerk aan de hand van het welkomsinterview.

Wat is Provincie Gelderland voor organisatie?

Provincie Gelderland is een decentrale, namelijk provinciale overheid. Het is een grote ambtelijke organisatie met ongeveer 1500 medewerkers.

Welke van de thema's bewonersparticipatie, circulariteit, samenwerken, goed werkgeverschap en energietransitie in de wijk vinden jullie belangrijk en waarom?

De thema’s bewonersparticipatie en energietransitie in de wijk raken direct aan de opgave die wij ondersteunen, samenwerken is hiervoor noodzakelijk. Deze thema’s zijn voor ons dan ook belangrijk.

Hoe helpen jullie de sector vooruit?

Wij ontwikkelen kennis en kunde over de warmtetransitie in de gebouwde omgeving, bijvoorbeeld over de inzet van schone warmtebronnen als geo- en aquathermie en de aanpak van de warmtetransitie in kleine kernen. Hiermee helpen we gemeenten verder in hun lokale warmteopgave. Met (financiële) instrumenten, regelingen en subsidies, helpen we gemeenten en bewoners concrete stappen.

Wat is jullie toekomstvisie voor de bestaande bouw? Wat moet de sector beter doen?

De opgave is enorm en er wordt veel verwacht van bewoners zelf. Helderheid over keuzes die gemeenten maken en wat bewoners kunnen verwachten is belangrijk om bewoners ook perspectief te bieden voor wat zij kunnen doen. Daarnaast blijft het nodig bewoners met subsidies en regelingen te helpen om maatregelen ook daadwerkelijk te kunnen treffen.   

Wat wil je zelf nog kwijt?

De energietransitie van de gebouwde omgeving is een complexe fysieke en sociale opgave. Die combinatie maakt het interessant en een hele mooie om aan bij te dragen.

Reacties

Renda ©2025. All rights reserved.

Deze website maakt gebruik van cookies. Meer informatie AccepterenWeigeren